شرکت بين‌المللي محصولات پارس در سال 1342 با نام شرکت سهامي پراکتراند گمبل ايران به منظور توليد پودر شوينده دستي با نام تجاري (تايد) در ايران تأسيس گرديد و در فاصله سال‌هاي 1382 تا 1384 تصميم به احداث کارخانه‌اي جديد با ظرفيت 195000 تن در سال گرفته شد، کارخانه واحد شماره 2 شرکت بين‌المللي محصولات پارس با پنج خط بسته‌بندي جعبه و سه خط بسته‌بندي فله از اواخر آبان ماه سال 1389 شروع به توليد انواع پودرهاي شوينده دستي و ماشيني داخلي و صادراتي با نام‌هاي تجاري هوم کر، بانو و عاج نمود. در حال حاضر نزديک به70 درصد توليدات اين شرکت در داخل کشور به فروش مي‌رسد و 30 درصد از محصولات صادر مي‌گردد.

با توجه به بررسی های به عمل آمده در سال های 1382 تا 1384 و با عنایت به افزایش جمعیت کشور، افزایش مصرف داخلی و نیز بالا رفتن حجم صادرات، هیئت مدیره اقدام به احداث کارخانه ای جدید با افزایش پنج برابر ظرفیت واحد قدیم در فاز اول نمود. در سال 1389 پس از 5 سال ، اولین فاز تولید پودر لباس شویی با ظرفیت سالانه 95000تن و سدیم سیلیکات با ظرفیت 71000 تن به بهره برداری رسید. در صورت بهره برداری از فاز دوم مجموع ظرفیت سالانه تولید پودر لباسشویی بالغ بر 39000 تن خواهد شد. در حال حاضر تمام سدیم سیلیکات پودر شوینده کارخانه پارس از طریق این واحد تامین شده و بخشی از تولیدات آن به فروش می رسد. علاوه بر این واحد تولید سولفونیک اسید با ظرفیت سالانه 21000 تن در فاز اول در سال 1394 آغاز به کار شد.

مجتمع صنعتی پارس 2

این شرکت با وجود سابقه طولانی در صنعت شوینده، ولی به مدد اجرای پروژه طرح توسعه که در سال 1389 به بهره برداری رسید. در حال حاضر دارای جدیدترین و عظیم ترین کارخانه تولید پودر شوینده در کشور می باشد که دارای ساختاری قوی و زیبا و مجهز به مدرن ترین تجهیزات و سیستم های اتوماسیون می باشد. در طرح جدید که در زمینی به مساحت 5/11 هکتار در شهرک صنعتی جنت آباد در کیلومتر 55 جاده تهران- سمنان اجرا گردید، از آخرین دستاوردهای فنی در زمینه تولید و بسته بندی انواع پودرهای لباسشویی استفاده شده است. این مجتمع در بر گیرنده چهار واحد صنعتی می باشد. واحدهای تولید پودر لباسشویی با ظرفیت 000 196 تن، سدیم سیلیکات با ظرفیت 000 71 تن و سولفونیک اسید با ظرفیت 000 25 تن در سال، که واحد اخیر در دست احداث بوده و در نیمه اول سال 1393 به بهره برداری می رسد. در این مجموعه یک واحد چاپخانه با ظرفیت چاپ حداقل 000 300 جعبه پودر لباسشویی در روز نیز در حال فعالیت می باشد. در واحد تولید پودر لباسشویی کلیه امکانات ساختمانی و تاسیساتی برای اجرای فاز دوم تولید پودر و افزایش ظرفیت تولید تا 000 390 تن در سال نیز پیش بینی شده است.

اعضای هیئت مدیره

خط مشي سيستم مديريت يكپارچه

شركت بين المللي محصولات پارس بعنوان يكي از مهمترين توليد كنندگان در صنايع شوينده شامل انواع پودرها در جهت دستيابي به شعار هميشگي سازمان : ( ارمغان سبز پارس بهداشت ،كيفيت ، زيبايي ) با ياري جستن از تعالي بخش هستي ، سيستم مديريت كيفيت يكپارچه (IMS) شامل آخرین ویرایش استانداردهای مديريت كيفيت (ISO 9001) مديريت و بهداشت حرفه اي (OHSAS 18001) ، مديريت زيست محيطي (ISO 14001) را به عنوان مدل اجرايي انتخاب نموده است.در اين راستا سازمان رسالت خود را بر مبناي اصول ذيل پايه گذاري نموده است: 1. افزايش سطح دانش و آگاهي كاركنان
2. جلب رضايتمندي مشتريان
3. توليد محصول طبق استانداردهاي تعيين شده ( ملي، بين المللي )
4. مديريت منابع انرژي ، ضايعات
5. پيشگيري ،‌كنترل و كاهش آلاينده هاي زيست محيطي
6. بهبود ايمني پرسنل ، پيشگيري و كاهش حوادث ناشي از كار
7. افزايش سطح بهداشت و كاهش بيماري هاي شغلي
8. توسعه بازاريابي ، افزايش ميزان سهم بازار
مباني اين سيستم بر پايه جلب رضايت مشتري، بهبود مستمركيفيت ، آموزش و بروز نگه داشتن دانش فني كاركنان ، ايجاد تعهد و مسئوليت نسبت به اصول كيفيت در تمامي سطوح سازمان مستقر گرديده است . در خـاتمه مديريت شركت از تمامي مديران ، كاركنان خلاق ، پرتـلاش و فــداكار مشتــاقانــه مي خواهد خود را در راستاي تحقق اهداف متعهد دانسته و همواره با بازنگري هاي دوره اي و معرفي نماينده خود به سازمان از اجرا و اثربخشي سيستم هاي مديريت كيفيت اطمينان حاصل نمايند.