در واحد تدارکات دو بخش توسعه منابع و مسئول ترخیص و امور گمرکی نیز وجود دارند که در بخش توسعه منابع بهترین منابع تهیه کالا از داخل و خارج شناسائی و در اختیار مدیریت های تدارکات داخلی و خارجی قرار می دهند و در بخش ترخیص و امور گمرکی نیز با هماهنگی تیم شرکت پیمانکاری ترخیص مستقر در میادی ورودی کشور عملیات تشریفات گمرکی و ترخیص کالا و هدایت به سمت کارخانه صورت می پذیرد.

مدیریت تدارکات داخلی :

بخش مدیریت تدارکات داخلی نیز مسئولیت مدیریت ، کنترل ، مذاکره با فروشندگان و تولید کنندگان داخلی انعقاد قراردادهای خرید بلند مدت و سالانه ابتیاع مواد اولیه و لوازم بسته بندی سلولزی و غیر سلولزی از واحدهای مختلف پتروشیمی ، پالایشگاهی ، تهیه قطعات قنی و موارد این چنینی از واحدهای مختلف تولیدی و بازرگانی داخلی را برعهده .

مدیریت تدارکات خارجی :

بخش مدیریت تدارکات خارجی مسئولیت مدیریت ، کنترل ، مذاکرات با فروشندگان خارجی و نمایندگان آنها ، اخذ بهترین قیمت برای مواد اولیه قطعات و ماشین آلات خطوط تولید که به نحوی ابتیاع در کشور امکان پذیر نمی باشد و یا تهیه آن با صرفه نمی باشد را دارا می باشند .

1 (1)

1- ماموریت واحد

ماموریت واحد تدارکات تهیه مواد اولیه ، لوازم بسته بندی ، قطعات فنی ، ماشین آلات و ملزومات اداری شرکت بین المللی محصولات پارس مطابق مصوبات کمیسیون معاملات شرکت به تفکیک از مبادی خارجی و داخلی می باشد .

2 (1)

2- معرفی فعالیت های واحد

واحد تدارکات مطابق در خواست های صادره از واحد های برنامه ریزی و انبار های هر شرکت نسبت به خرید با اخذ استعلام های مختلف از منابع تولید کننده کالا از منابع خارجی و داخلی برای کلیه محصولات تولیدی اقدام می نماید .

3 (1)

3-واحد های زیر مجموعه ( معرفی هر واحد بطور جداگانه)

واحد تدارکات از نظر ساختاری زیر مجموعه معاونت بازرگانی می باشد که شامل دو بخش کلی
الف – مدیریت تدارکات خارجی
ب- مدیریت تدارکات داخلی
می باشد.